تا به اینجا مقدماتی را خدمتتان ارائه کردم.از این جلسه به بعد وارد بحث نرم افزار میشوم و در خلال بحث هر جا که لازم باشد نکات اجرایی و فنی مربوطه را هم ارائه خواهم کرد.

در اینجا ما با نسخه 8 و 9 ETABS کار میکنیم.به منظور هماهنگی با مطالبی که ارائه میشوند لطفا در ابتدا به ترتیب زیر عمل نمایید:

* فرض میشود که شما اپراتوری مقدماتی ویندوز را از پیش آموخته اید.

ابتدا برنامه را باز کرده، از منوی File (واقع در بالا، سمت چپ منوی برنامه) گزینه New Model را انتخاب کرده، در پنجره باز شده، گزینه No را انتخاب کنید.

سپس در پنجره جدیدی که باز میشود، گزینه Ok  را انتخاب نمایید.

حال از منوی Options (واقع در بالا، سمت راست منوی برنامه)،گزینه Reset Toolbars را انتخاب نمایید.با انجام این عمل، کلیه نوار ابزار ها و منوها به جایگاه اولیه و پیش فرض خود باز میگردند.

*توجه: عملیات فوق بطور مبسوط در ادامه شرح داده خواهد شد. صبور باشید!

مراحل  بالا در شکل زیر به ترتیب شماره گذاری شده اند.


وقتی برای اولین بار برنامه را باز میکنید (بعد از طی مراحل فوق) چنین صفحه ای را مشاهده مینمایید:


*بسیاری از دستوراتی که در منوی بالای نرم افزار وجود دارد، در نوار ابزار نیز موجود هستند.لیکن قرار داشتن آنها در نوار ابزار جهت انتخاب سریعتر و راحتتر دستورات است.

 دستورات نوار ابزار

در ادامه دکمه های نوار ابزار را به ترتیب از چپ به راست توضیح میدهم.


*توجه: با نگه داشتن موس بر روی هریک از آیکونهای نوار ابزار، نام آن نمایش داده میشود.

New model: با کمک این دستور امکان مدلسازی یک پروژه جدید فراهم میشود.

Open: با کمک این دستور، امکان بازبینی مجدد پروژه هایی که قبلاً مدل شده اند، فراهم میشود.

Save: ذخیره کردن اطلاعات و تغییرات صورت گرفته

Print Graphics: با کلیک روی این آیکون امکان پرینت گرفتن از پنجره فعال، فراهم میشود.پنجره ای فعال است که نوار حاشیه آن پررنگ تر از پنجره های دیگر باشد.

*توجه: یکی از قابلیتهای این نرم افزار، امکان تعریف نماهای مختلف از سازه در حین مدلسازی است.حداکثر تعداد نماهای قابل تعریف، 4 عدد می باشد.دقت شود که کلیه این نماها مربوط به یک سازه هستند و امکان نمایش چند سازه مختلف در نماهای مختلف وجود ندارد.

برای تعریف تعداد نماها از سازه بصورت زیر عمل نمایید:

Options  ----> Windows ---->        انتخاب تعداد نماهای مورد نظر

Print Tables: با کلیک روی این آیکون میتوان از اطلاعات پروژه بصورت یک Text File (فایل متنی) پرینت گرفت.این اطلاعات شامل اطلاعات مربوط به مدلسازی، آنالیز و وضعیت طراحی سازه میباشند.

با کلیک روی این آیکون صفحه کوچکی کنار آن باز میشود که شامل موارد زیر است:

Input: اطلاعات مدلسازی

Analysis Output: اطلاعات حاصل از تحلیل، شامل نیرو و تنش در اعضا، تغییر مکانها و...

Summary Report: خلاصه ای از کل اطلاعات مدلسازی و تحلیل (گزینه ای بسیار مهم و کاربردی)

بقیه گزینه شامل Steel Frame design  و ... مربوط به اطلاعات طراحی می باشند.

حال به ادامه توضیحات مربوط به آیکونهای بالا میپردازیم.

Undo: با کلیک روی این آیکون، برنامه دستورات گرفته شده از کاربر را به عقب برمیگرداند و بعبارتی نادیده میگیرد.این گزینه عمل به عقب برگرداندن دستورات را تا قبل از آخرین save انجام میدهد.

Redo: آخرین دستور (فقط یک دستور و آن هم آخرین دستور) که Undo شده است را مجددا اجرا میکند.

Refresh Window: این آیکون گرافیک پنجره فعال را مجددا اجرا کرده و اشکالات احتمالی را برطرف مینماید.توضیح آنکه بعضی اوقات با اجرای یک دستور، تغییر گرافیکی حاصل از آن دستور، هرچند برنامه آن دستور را پذیرفته است، اعمال نمیشود.با کلیک روی این آیکون تغییرات گرافیکی اعمال میشوند.دقت کنید که این یکی از ضعفهای (البته ضعف جزئی) نرم افزار است.

Lock/Unlock Model: قفل باز Unlock و قفل بسته حالت Lock است.اگر مدل Lock باشد امکان ویرایش مدل وجود نداشته و تنها میتوان مدل و نتایج را مشاهده نمود.در حالت پیش فرض، پروژه  Unlock است، پس امکان ویرایش مدل وجود دارد.

بعدا بنا به دلایلی که بیان میکنم، مشاهده مینمایید که بعد از آنالیز مدل، برنامه بطور خودکار مدل را Lock میکند، یعنی امکان ویرایش را از شما میگیرد.

Run Analysis: با کلیک روی این آیکون، بعد از اتمام مدلسازی، آنالیز مدل آغاز میشود.

Rubber Band Zoom: برای بزرگنمایی بخشی از سازه که میخواهیم آن را دقیقتر مشاهده نماییم استفاده میشود.برای اینکار روی این آیکون کلیک کرده و با Drag کردن قسمت مورد نظر را انتخاب مینماییم.

Restore Full View: با کلیک روی این آیکون، کل مدل در پنجره فعال قابل مشاهده خواهد بود.

Restore Previous Zoom: همانطور که از نام آن مشخص است، با کلیک روی این آیکون، به حالت زوم قبلی باز میگردیم.

Zoom In One Step: با کلیک روی این آیکون کل مدل، مرحله به مرحله بزرگنمایی میشود.

Zoom Out One Step: با کلیک روی این آیکون کل مدل، مرحله به مرحله کوچکنمایی میشود.

Pan: برای جابجایی صفحه مدلسازی.این دستور در بسیاری از نرم افزار ها وجود دارد.

Set Default 3d view: نمایش فرم سه بعدی سازه در پنجره فعال

Set Plan View: نمایش پلان انتخابی در پنجره فعال

Set Elevation View: نمایش قاب در آکس انتخابی

Rotate 3d View: این گزینه فقط در صورتی فعال میشود که پنجره فعال در حالت 3 بعدی قرار داشته باشد.با انتخاب این گزینه و بصورت Drag کردن، میتوان سازه را در حالت سه بعدی و در زوایای مختلف مشاهده نمود.

Perspective Toggle: کاربرد این دستور در مشاهده سه بعدی یک طبقه خاص (و نه کل سازه) میباشد.برای این منظور باید بصورت زیر عمل نمود:

ابتدا پلان طبقه ای که میخواهیم آن را بصورت سه بعدی مشاهده نماییم، انتخاب میکنیم. سپس دستور Perspective Toggle  را انخاب مینماییم.با این کار طبقه مورد نظر به صورت سه بعدی نمایش داده میشود.سپس از دستور Rotate 3d View  برای چرخاندن طبقه مورد نظر در زوایای دلخواه استفاده میکنیم.

Object Shrink Toggle: این دستور برای اطمینان از صحت مدلسازی استفاده میشود.توضیح آنکه در مدلسازی باید برای مثال ابتدا و انتهای هر تیر را به دو ستونی که در دو طرف آن قرار دارد متصل کنیم.اگر ابتدا و انتهای تیر را به ستون اول و آخر آن قاب متصل کنیم، گرچه در برنامه از نظر گرافیکی هر دو به یک صورت نمایش داده میشوند، اما به لحاظ آنالیز، رفتاری کاملا متفاوت خواهند داشت.به شکل زیر توجه نمایید:


با اجرای دستور فوق، هر المانی را برنامه فقط بصورت گرافیکی ( و نه در زمان آنالیز)  مقداری کوچک مینماید تا بتوانیم ببینیم که ابتدا و انتهای المان رسم شده کجا قرار دارد.

Set Building View Options: این دستور برای تنظیم نحوه نمایش سازه بکار میرود.در ادامه و در حین مدلسازی بیشتر با نحوه استفاده از این گزینه آشنا میشویم.

 

*توجه: با نگه داشتن موس بر روی هریک از دستورات فوق، علاوه بر نام دستور، یک کلید میانبر هم در پرانتز در جلوی آن نمایش داده میشود.مثلا برای دستور آنالیز، میتوان از دکمه F5 کیبورد نیز استفاده نمود.

*توجه: سایر دستورات نوار ابزار، شامل نوار ابزار بالایی و سمت چپ و منوها در حین مدلسازی توضیح داده خواهند شد.

پایان جلسه سوم